Růžový panter Růžový panter - nevládní protikorupční organizace 2002 – 2017
17.09.2007   Zpráva ČTK z 6. 9. 2007 k soudnímu sporu organizace Růžový panter.
Praha 6. září (ČTK) - Neziskové protikorupční organizaci Růžový panter hrozí zánik. Prohrála totiž spor s podnikatelem Tomášem Paclíkem, kterému se musí omluvit a zaplatit finanční satisfakci 100.000 korun, navíc se soudními výlohami. Na dnešní tiskové konferenci to uvedla předsedkyně správní rady organizace Iveta Jordanová. Dodala, že Nejvyšší soud zamítl Růžovému panterovi dovolání.

Organizace tvrdila o Paclíkovi, že se stýkal s lidmi, kteří byli odsouzeni za přípravu vraždy související s lehkými topnými oleji. Poukázala rovněž na to, že byl nájemcem nebytového prostoru, který v Olomouci pronajímal nynější ministr vnitra Ivan Langer (ODS). Růžový panter předloni Langra, který byl místopředsedou sněmovny, vyzval, aby své vztahy s Paclíkem vyjasnil.

Soudy podle Jordanové a právníků organizace opírají rozsudky o výklad jediného slova - "spolčit". Růžový panter v tiskové zprávě označil Paclíka za osobu, "která se svého času spolčila v rámci svých podnikatelských aktivit s osobami odsouzenými za přípravu vraždy související s obchody s LTO". Podle publicisty Ondřeje Neffa, který byl hostem tiskové konference, je absurdní, aby byla organizace Růžový panter kriminalizována za výklad jediného slůvka, aniž byl vzat v potaz základ věci.

Právník Stanislav Polčák, který se specializuje na spory před evropským soudem, uvedl, že je podle evropských zvyklostí vždy třeba hodnotit celý projev, nikoli jeden výrok či větu vytrženou ze souvislostí. Pokud Ústavní soud nevyhoví stížnosti Růžového pantera, pak organizaci doporučí, aby podala žalobu na Českou republiku, dodal.

Spor mezi Růžovým panterem a Paclíkem se táhne od roku 2005 a nyní hrozí organizaci exekuce. Její představitelé se nehodlají vzdát a chtějí se bránit v případě nutnosti u mezinárodního soudu. Jordanová proto dnes vyzvala veřejnost, aby organizaci finančně podpořila a pomohla jí dostát závazkům vůči Paclíkovi, které jí uložil soud.

vh khj
replica watches
rolex replica
replica watches uk
fake watches