Růžový panter Růžový panter - nevládní protikorupční organizace 2002 – 2017
01.04.2010   Organizace Růžový panter zpracovává projekt zaměřený na transparentnost dotací v České republice. Více zde v odkazu.
Tiskové prohlášení nevládní protikorupční organizace Růžový panter


Organizace Růžový panter zpracovává projekt zaměřený na transparentnost dotací v České republiceO všech výstupech projektu bude veřejnost informována prostřednictvím tiskové konference, která je plánována na 10. května 2010 v prostorách Velvyslanectví USA.

V průběhu zpracování projektu se organizace Růžový panter mj. zabývá ve spolupráci s médii precedentními kauzami, které vykazují podezřelé indicie při přidělování dotací z veřejných rozpočtů.

Deník MF dnes a zpravodajský portál iDNES zveřejnily první kauzu týkající se přípravy stavby lázní sv. Markéty v Prachaticích, které chce vybudovat akciová společnost Léčebné centrum svaté Markéty, a. s. Do společnosti vložilo Město Prachatice své lukrativní pozemky, ale postupně nad svým majetkem ztrácí kontrolu. Akciová společnost, která žádá stát o dotace ve výši přes sto miliónů korun, má částečně neprůhlednou vlastnickou strukturu a svou dosavadní činnost hradila z úvěru, který společnosti poskytla lichtenštejnská firma Rilon, spravovaná Markusem Haslerem, podnikatelem, který je české veřejnosti znám jako údajný pronajímatel toskánské vily, ve které trávil dovolenou lobbista Marek Dalík s Mirkem Topolánkem a Lucií Talmanovou. Za Město Prachatice se ve firmě angažuje starosta Prachatic a poslanec Parlamentu Jan Bauer (ODS).

Odkaz na články:
http://zpravy.idnes.cz/prachaticky-starosta-slibil-mestu-lazne-misto-toho-mu-ztratil-pozemky-1nd-/domaci.asp?c=A100331_211909_domaci_vel

http://zpravy.idnes.cz/aktivistka-toskansko-a-prachatice-podezrele-spojuje-podnikatel-hasler-13h-/domaci.asp?c=A100401_125534_domaci_ban

O dalších kauzách budeme informovat během měsíce dubna a května.

Projekt je finančně podpořen Velvyslanectvím USA.